Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Barbaros Mh. Varyap Meridian Residence Grand Tower A Blok Kat:24 D:201 , Ataşehir / İstanbul +90 533 304 33 78

Ultherapy

Ultherapy, FDA tarafından onaylanmış ve cerrahi olmayan tek yüz germe yöntemidir. Ultherapy cihazı, fokuslu ultrason enerjisi yoluyla cildin en derinden yüzeye kadar tüm tabakalarında yer alan bağ dokusunda ısı hasarı noktaları oluşturur. Cilt bu noktalardan başlayarak kollajen üretmeye ve kendini onarmaya başlar. Takip eden süreçte ciltte sıkılaşma, ince kırışıklıklarda azalma ve doğal bir yüz germe etkisi meydana gelir.

Ultherapy; yüz germe, kaş kaldırma, gıdı toparlama, mimik kırışıklıkları, dekolte deformasyonları ve eller için güvenle uygulanmaktadır. Tıp alanında 50 yılı aşkın bir süredir kullanılmakta olan ultrason enerjisinin herhangi bir yan etkisinin olmadığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Ağrı eşiği kişiden kişiye değişiklik gösterse de, işlem yaptıran hastalar işlem esnasında yaşadıklarını anlık bir karıncalanma hissi ya da elektriklenme olarak tanımlamaktadırlar. Uygulama öncesinde verilen hafif bir ağrı kesici veya hastaların tercihine bağlı olarak yapılan sedasyon ile uygulamanın konforu artırılabilir. Ayrıca ultherapy yaz aylarında da uygulanabilmektedir.

Ultherapy sayesinde tek seanslık uygulama ile sonuç alınabilmekte, elde edilen sonuç 2 yıla yakın bir süre muhafaza edilebilmektedir. İşlem sonrası ideal görünüme ise 3 ay sonra ulaşılır.