Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Barbaros Mh. Varyap Meridian Residence Grand Tower A Blok Kat:24 D:201 , Ataşehir / İstanbul +90 533 304 33 78

Post-Bariatrik Cerrahi

Post-Bariatrik Cerrahi (Body-Lift)

Hedef: ‘Zayıflama Sonrası Sarkmaların Giderilmesi’.

Özel ilgi alanım olan operasyonlardan biridir. Günümüzde sedanter yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarından dolayı ‘obezite’ ciddi bir problem haline gelmiştir. Aşırı kilo fazlalığı olan (vücut/kitle indeksi 35’in üzerinde olan) kişiler günlük aktivitelerini bile yerine getiremez duruma gelmektedir.

Obezitenin bu kadar yaygınlaşması ve kişilerin kendi çabalarıyla fazla kilolardan kurtulmayı başaramaması sonucu zayıflama cerrahisine (bariatrik cerrahi) başvuran kişi sayısı her geçen gün daha da artmaktadır.

Kendi iradesiyle veya zayıflama cerrahisi sonucu yüksek miktarda kilo veren kişilerde bir süre sonra vücutta sarkma problemi başlar. Kilo fazlalığı olduğunda deri altı yağ dokusu  cildi gergin tutar ancak bu yağ dokusu zayıflama sonucu kaybedildiğinde cilt tıpkı havası inmiş bir balon gibi aşağıya doğru sarkar, kişi fazla kilolarından kurtulmuştur ancak yine de istediği vücuda kavuşamamıştır. Post-bariatrik cerrahi ile kişiye özgü bir planlama yaparak zayıflama sonrası oluşan sarkmalar giderilebilir.


Operasyon

Body-lift operasyonları genel anestezi altında yapılmaktadır. Yapılan operasyona göre1 yada 2 gece hastanede kalınması gerekir. Ortalama 1 hafta içinde kişi günlük aktivitelerini yerine getirebilir. Her operasyon için uygulanan bölgeye uygun ortalama 1 ay süreyle korse kullanılması önerilir. Operasyondan en az 1 ay önce ve operasyon sonrasında sigara içilmemesi önerilir.