Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Barbaros Mh. Varyap Meridian Residence Grand Tower A Blok Kat:24 D:201 , Ataşehir / İstanbul +90 533 304 33 78

Migrende Botulinum Toksini Uygulaması

‘Hayatları çekilmez halde iken tanıştığım ve yaklaşık 5-6 yıldır takip ettiğim hastalarımın mutluluğu benim bu uygulamaya daha fazla ilgi duymama neden oldu.

Kendim de bir migren hastası olarak migren hastalarının yaşadıkları sıkıntıları oldukça iyi biliyorum. Migren yalnızca baş ağrısından ibaret değildir. Ağrı tetiklendikten sonra ışıktan, sesten, her türlü uyarandan kaçmak; işinizi gücünüzü herşeyi bırakıp yatıp ağrının geçmesini beklemek zorunda kalırsınız. Mideniz bulanır, gözünüzde ışık çakmaları olur. Hatta bazen migren atağı sizi acil servise kadar götürebilir.

Migrendeki ağrı, baş ve boyun bölgesindeki sinirlerin kaslar arasında sıkışmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Botulinum toksini, uygulandığı bölgedeki kasları uzunca bir süre gevşettiği için migren hastalarında tetik noktalarına uygulandığında o bölgedeki kaslar gevşer ve sinirler rahatlar. Botulinum toksini etkisi sürdüğü müddetçe migren atağı sıklığı ve ağrının şiddeti oldukça azalır. Migrende botulinum toksini uygulaması bu konuda yetkin ve tecrübeli kişiler tarafından yapıldığında sonuçlar oldukça başarılıdır.

Bir migren hastası ve bir hekim olarak bu tedaviye iki yönlü de bakabiliyorum ve  hem bir hekim hemde bir migren hastası olarak beni oldukça mutlu eden bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.