Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Barbaros Mh. Varyap Meridian Residence Grand Tower A Blok Kat:24 D:201 , Ataşehir / İstanbul +90 533 304 33 78

Meme Küçültme

Anestezi türü: Genel Anestezi

  • Operasyon süresi: 2-3 saat
  • Hastanede yatış: 1 gece
  • İstanbul’da kalış süresi: 6 gün
  • Günlük aktivitelere dönüş: 3-4 gün

‘Göğüs küçültme operasyonu kişiye daha güzel bir göğüs şekli kazandırmakla birlikte kişiyi oldukça büyük bir yükten de kurtaran bir operasyondur’.

Göğüsler yapısal olarak büyük olabilecekleri gibi kilo artışı, emzirme ve bazı hormonal durumlar sonucu da büyüyebilir. Büyük göğüsler kadınlar için ciddi sorunlar ortaya çıkarmaktadır; çünkü dar kıyafetler giyemezler, bikini giymekten çekinirler, göğüslerini gizleyecek tarzda iç çamaşırları seçmek zorunda kalırlar, bazı aktiviteleri yerine getirmekte zorlanırlar, aşırı yükten dolayı sütyen askısı omuz bölgesinde baskı yaratır, göğüs altlarında kızarıklık ve pişik oluşur. En önemlisi de omurgaya binen yükten dolayı boyun ve belde öne eğilmeler, kamburluklar oluşur. Bu durum kadınlarda bazı sosyal problemler ve özgüven kaybı yaratır. Meme küçültme operasyonu ile hem göğüsleriniz daha güzel bir görünüme kavuşur hem de boynunuza binen yükten kurtulursunuz.

Operasyon

Meme küçültme operasyonu genel anestezi altında yapılır. Operasyon süresi 2-3 saattir. Operasyondan sonra 1 gece hastanede kalınır. Ortalama 3-4 gün sonra normal günlük aktivitelere dönülebilir. 1 ay süreyle özel bir sütyenin kullanılması önerilir. 1 ay boyunca zorlayıcı tüm aktivitelerden kaçınılması, ağır yük kaldırılmaması, yükseğe uzanılmaması ve göğüslerin üzerine yatılmaması önerilir.