Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Barbaros Mh. Varyap Meridian Residence Grand Tower A Blok Kat:24 D:201 , Ataşehir / İstanbul +90 533 304 33 78

Liposuctiıon

  • Anestezi türü: Genel Anestezi
  • Operasyon süresi: 2-4 saat
  • Hastanede yatış: 1-2 gece
  • İstanbul’da kalış süresi: 5-6 gün
  • Günlük aktivitelere dönüş: 5 gün

 

‘Yüzünüzdeki pürüzleri makyaj yaparak kamufle edebilirsiniz ancak iddialı bir kıyafet giyebilmek için çekici vücut hatlarına sahip olmaktan başka şansınız yok’.

 

 Liposuction; yağ kütlelerinin altında kaybolmuş vücut hatlarınızı ortaya çıkarmak için yaptığımız bir vücut şekillendirme operasyonudur. Bel, basen, bacak içi, göbek çevresi gibi bölgelerdeki bölgesel yağlanmalar inatçı karakterlidir. Bu bölgelerde yağlanma oluştuktan sonra sıkı bir diyet ve spor programına rağmen bunlardan kurtulmak genellikle mümkün olmamaktadır. Liposuction ile 3-4 mm ilk küçük deliklerden girerek değişik yöntemler aracılığıyla bölgesel yağ fazlalıklarını ortadan kaldırıyoruz.

Operasyon

Liposuction sıklıkla genel anestezi altında yapılmaktadır, ancak nadiren çok kısıtlı bölgeye yapılacak ise lokal anestezi de tercih edilebilmektedir. Uygulanan bölgenin genişliğine göre 2-4 saat arası sürmektedir. 4-5 mm uzunluğundaki deliklerden girerek istenilen bölgedeki yağlar alınır. Operasyondan sonra 1 gece hastanede kalınır. 4-5 gün içerisinde günlük aktivitelere dönülebilir. 1 ay süreyle liposuction yapılan bölgeleri saran bir korse kullandırılır. Operasyonun istenilen sonucu 3-6 aylık bir sürede görülür.

Operasyon Sonrası

Lokal anestezi ile yapılan ameliyatlardan 1-2 saat sonra, genel anestezi ile yapılan ameliyatlardan sonra hasta ertesi gün taburcu edilir. Ameliyattan 5-6 saat sonra hasta ayağa kaldırılıp yürütülür. 3 gün sonra banyo yapılabilir. Hastalarımız 4-5 gün içerisinde günlük yaşantılarına dönebilirler. Daha iyi bir şekillenme için 4 hafta korse kullanımını öneriyoruz.