Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Barbaros Mh. Varyap Meridian Residence Grand Tower A Blok Kat:24 D:201 , Ataşehir / İstanbul +90 533 304 33 78

Koltuk Altı Terlemesi

Genel Bilgi

Koltuk altı terlemesi sorunu yaşayan insanlar özellikle yaz aylarında gerek iş yaşantılarında gerekse sosyal yaşantılarında büyük sıkıntı yaşamaktadır. Bazı hastalar giydikleri kıyafetlerin 5 dk sonra giyilemez hale geldiğini ifade etmektedir. Nedeni kesin olarak anlaşılamakla birlikte bir takım tedavi yöntemleri mevcuttur. Bazı günlük geçici yöntemler olmakla birlikte, botulinum toksini uygulaması ve cerrahi yolla da tedavisi mümkün olabilmektedir. Günlük geçici yöntemlerin hem uygulanması pratik değildir hem de etkinliği yeterli değildir. Cerrahi böyle bir durum için alternatif bir yoldur, ancak cerrahinin getirmiş olduğu bir takım riskler söz konusudur. Botulinum toksini uygulaması hem pratik, etkinliği oldukça iyi ve yan etkisi de yok denecek kadar azdır.

Uygulama

Koltuk altı botulinum toksini uygulaması lokal anestezi bile gerektirmeyecek kadar az ağrılı bir uygulamadır. Ortalama 10 dk sürmektedir.

Uygulama Sonrası

Uygulamadan hemen sonra hasta normal yaşantısına devam eder. Birkaç saat sonra duş alabilir. Etkisi ortalama 6 ay sürmektedir.