Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Barbaros Mh. Varyap Meridian Residence Grand Tower A Blok Kat:24 D:201 , Ataşehir / İstanbul +90 533 304 33 78

Botulinum Toksin Uygulaması

Genel Bilgi

Botulinum toksini bir bakteriden elde edilmektedir. Halk arasında yanlış bilindiği gibi yılan zehiri gibi bir madde değildir. İlk olarak şaşılık tedavisinde kullanılmış olup, kas gevşetici etkisi  bu ürünü günümüzde kozmetik uygulamalarda en üst sıralara taşımıştır.

Yer çekimi ve mimikler yüz bölgesinde yaşlanmanın en önemli nedenleri arasındadır. Yer çekimi önüne geçemeyeceğimiz bir etkendir, ancak yaşlanmamıza neden olan mimikler engellenebilir. Aslında yüzümüzde çizgilenmeler oluşturan mimikler genellikle istemediğimiz mimiklerdir. Örneğin; sinirlendiğinde kaş çatma, güneşe çıkıldığında refleks olarak gözlerimizi kısmamız, konuşurken kaşlarımızı yukarıya kaldırmamız genellikle hoş görünmeyen mimiklerdir ve yüzümüzde yıllar içerisinde çizgilenmelere neden olur. Botulinum toksini, bu istenmeyen mimikleri zayıflatarak çizgilerin oluşmasını engeller, oluşan çizgileri azaltır yada ortadan kaldırır ve aşağıya düşen kaşları ve ağız köşesini bir miktar yukarı kaldırır. Botulinum toksini doğru uygulandığında gülümseme gibi hoş görünen mimiklerinizi asla etkilemez.

Uygulama

Botulinum toksini cilt altı bölgeye uygulandığı için cilde sürülen topikal anestezik etkili kremlerin çok faydası olmamaktadır. Ben soğutma uygulayarak botoks yapıyorum ve ağrıyı azaltmada oldukça etkili olduğunu düşünüyorum. İşlem çok ince uçlu iğnelerle yapılmaktadır. Ortalama işlem süresi 5-10 dk sürmektedir.

Uygulama Sonrası

Ciltte nadiren 24 saati geçen hafif kızarıklık görülebilir. Etkisi 1-2 gün içerisinde başlar. 7-10 gün içerisinde istenilen etki ortaya çıkmaktadır.