Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Barbaros Mh. Varyap Meridian Residence Grand Tower A Blok Kat:24 D:201 , Ataşehir / İstanbul +90 533 304 33 78

Bacak Estetiği

Çarpık Bacak Düzeltilmesi

Son dönemlerde oldukça sık yaptığımız operasyonlardan biridir. Bacak şeklinden memnun olmayan kişiler genellikle şort, mini etek, tayt gibi kıyafetleri giymekten kaçınırlar. Bacaklarda çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkan çarpık bacak deformiteleri mevcuttur. Tüm bacak boyunca şekil bozukluğu yaratan bölgeleri düzeltebilecek tedavi seçenekleri mevcuttur. Ancak genel yaklaşım fazlalık olan bölgelerin azaltılması, eksik olan bölgelerin doldurulması şeklindedir.

Tedavi seçenekleri

Basen bölgesindeki, uyluk iç ve ön yüzü ile diz içlerindeki aşırı yağlanmalar liposuction ile giderilebilir. Alınan yağlar çökük olan uyluk iç-orta kısımlarına ve dizin alt-orta kısımlarına enjekte edilerek daha düz bir görünüm elde edilebilir. Baldır iç kısımları zayıf ve bacaklar birleştirildiğinde baldırlar birbirinden uzakta olduğu durumlarda baldır protezi uygulanarak baldırlar kalınlaştırılabilir. Uyluk iç ve ön yüzünde aşırı gevşeme ve sarkma olan durumlarda da uyluk germe operasyonu yapılabilir.

Baldır Protezi

Baldır bölgesinin özellikle iç kısımlarını kalınlaştırmak için yapılır bir işlemdir. Dizin arka yüzünden girilerek her 2 baldırın arka-iç kısmında kas zarı altına özel implantlar yerleştirilir. Kolay bir uygulama olmakla birlikte operasyon süresi yaklaşık 45 dk dır. Memnuniyet düzeyi oldukça yüksek operasyonlardan biridir. Operasyondan 2-3 gün sonra günlük aktivitelere dönülebilir. 3 hafta süreyle baldırın arka bölgesindeki gerginliği azaltmak için topuklu ayakkabı giyilmesi önerilir.

Uyluk Germe

Uyluk iç ve ön yüzünde liposuction ile düzeltilemeyecek düzeyde gevşeme ve sarkma olan durumlarda uyluk germe operasyonu yapılır. Sarkma hafif ve orta düzeyde olan durumlarda yalnızca kasık bölgesinden yapılan kesilerle germe yapılır. Sarkma ileri düzeyde olduğunda hem kasık bölgesinde hem de uyluk iç yüzü boyunca germe yapılır. Bu operasyonun en büyük dezavantajı iz bırakmasıdır. Yalnızca kasık bölgesinden yapılan germe operasyonunda izler genellikle iç çamaşırının içerisinde kalmaktadır. Ancak uyluk iç bölgesine de yapılan germe operasyonundan sonra uyluk iç yüzü boyunca de uzanan izler kalmaktadır. Operasyon genel anestezi altında yapılır ve ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir. Operasyondan sonra 1 gece hastanede yatış gereklidir ve 4-5 gün içerisinde günlük aktiviteler yerine getirilebilir. 1 hafta boyunca evde tarif edilen şekilde pansuman önerilir. 3 hafta korse kullanımı önerilir. 1 ay boyunca bacakları zorlayabilecek aktivitelerden kaçınılması önerilir.